Göktekin Enerji ve İş Enerji’den Büyük Anlaşma

Göktekin Enerji, Metafor Yenilenebilir Enerji ve Elektrik Üretim A.Ş. (Metafor RES) ve Knot Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin (Yakaağzı RES) hisselerini İş Enerji Yatırımları A.Ş.’ye devretti.

Göktekin Enerji, 49,7 MW gücündeki Metafor Yenilenebilir Enerji ve Elektrik Üretim A.Ş.’nin (Metafor RES) ve 33,6 MW gücündeki Knot Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin (Yakaağazı RES) hisselerinin tamamını İş Enerji’ye devretti. 1 Nisan’da İş Enerji Genel Müdürü Kayahan Karadaş ve Göktekin Enerji Genel Müdürü Abdullah Göktekin imzaladığı ‘Pay Alım ve Satım Sözleşmesi’ kapsamında her iki santralın satışı için anlaşma sağlandı. Taraflar arasında ayrıca söz konusu santrallere ilişkin olarak ek kapasitelerin alınması, projelerin geliştirilmesi için mühendislik hizmetlerinin sağlanması ve müteahhitlik işlerinin görülmesi kapsamında da bir iş birliği sözleşmesi imzalandı.

DAHA BÜYÜK İŞLERİN TEMELİ ATILDI

İmzalanan sözleşmeyle taraflar, Metafor RES ve Yakaağzı RES projeleri kapsamında; yardımcı kaynak olarak güneş enerjisinin lisansa derç edilmesi ve ana kaynak olan rüzgâr enerjisinin ek kapasite tahsislerinin alınması hususlarında anlaştı.

İmza töreninin ardından bir açıklama yapan Göktekin Enerji Genel Müdürü Abdullah Göktekin, yenilenebilir enerji sektörünün iki büyük firmasının yapmış olduğu bu iş birliğinin gelecekte olması muhtemel daha büyük ve başarılı işlerin temeli olarak gördüğünü ifade etti. Göktekin, satışla birlikte devam edecek olan iş birlikteliğinin her iki firma ve sektör için hayırlı olmasını temenni etti.