Harbin Electric International (Tianjin) Co., Ltd. ile Yenilenebilir Enerji Alanında İş Birliği Yapmak Üzere Anlaşma İmzaladık.

Yenilenebilir enerji sektöründeki faaliyetlerine yurt içi ve yurt dışı proje ve yatırımlarıyla devam eden şirketimizin; enerji üretimi, güç iletimi ve hafif sanayi projeleri konusunda dünya çapında uzmanlaşmış Çin’in dev mühendislik ve inşaat şirketi Harbin Electric International (Tianjin) ile yenilenebilir enerji alanında iş birliği yapmak üzere anlaştığını bildirmekten mutluluk duyarız.

13 Haziran tarihinde Genel Müdürümüz Abdullah Göktekin’in ve Harbin Electric International (Tianjin) Başkanı Xia Lei arasında imzalanan anlaşmayla resmileşen stratejik iş ortaklığıyla şirketimiz ve Harbin Electric International (Tianjin), Türkiye ve yurt dışında yenilenebilir enerji üzerine projeler geliştirecek. Bu stratejik ortaklıkla beraber her iki firma sektörel bilgilerini ve kaynaklarını paylaşarak uluslararası pazarlarda rekabet güçlerini artırmayı hedeflemektedir.

Anlaşma kapsamında Türkiye’de ve yatırım planladığımız diğer ülkelerde gerçekleştireceğimiz biyokütle projesi, depolama teknolojisi, PV projeleri ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla birden çok alanda Harbin Electric International (Tianjin) ile ticari iş birliğine gideceğiz.

Gerek yurtiçindeki gerekse komşu ülkelerdeki potansiyel enerji projeleri için, taraflar iş birliği alanını derinleştirecek ve projelerin gerçekleşmesi için gerekli olan katkıları birlikte sağlayacaklar. Bu güçlü iş birliğinin her iki firmaya ve sektöre hayırlı olmasını dileriz.